• dünya sözlük

  26.
  sözlük dünyasından uzun bir süre uzak kalmamla birlikte yeni farketmiş olduğum, ''entel islamcı'' çizgisinin temsilcisi olmaya çalışan ama islamcılığın entelektüelliğin alanına giremeyeceğinden dolayı ılımlı-uyumlu islamcıların kendi aralarında top koşturduğu bir sosyal ortamdan öteye gidemeyecek olan sözlüktür.
  #35700443 :)
 • her şeye rağmen sigarayı bırakmak

  1.
  hayata ne varsa ağırlık yapabilecek bütün yüküyle bireyin omuzlarına bindiği halde kişinin sağlığını ve maddi durumunu düşünüp kendisini tekrar reel dünyaya bağlama amacıyla bir uyuşturucu çeşidinin kullanımını bırakmaktır.
  #25673991 :)
 • devrimci halk partisi

  7.
  2011 yılında kurulmuş hikmet kıvılcımlı çizgisine yakın bir sol kemalist* ideolojiyi benimsemiş yasal siyasi partidir.
  #22769241 :)
 • yıl olmuş 2014 hala akp li olmak

  2.
  gündemi, izlediği ve yanlış yönlendirme üzerine kurgulanarak sunulan atv haberlerinin doğruluğundan ibaret sayan ve arada sırada da posta okuyup bir şeyler anlattığın zaman 'haaa' diye anlamış numarası yaparak yanıt verip de aslında bi b.k anlamayan kişiye yurdum insanı değil yurdum salağı denir. evet bu böyledir; eğer birisi kişinin inandığı değerlerin değersizliğini ve yanlışlığını o kişinin son derece inanacağı bir şekilde sağlam verilerle ortaya koyuyor ve malum kişi hala anlamıyor ya da bilinçli olarak -işine geldiği için- anlamıyormuş numarası yapıyorsa o kişiye yurdum salağı denir.

  ek bilgi: 2014 yılında dünyayı nesnel koşullar altında, bilimin ışığında irdeleyip incelemeye çalışan bireyin sokakta karşılaştığı kişinin yurdum salağı olması olasılığı %60, yurdum salağının akp'li olması olasılığı da %85'tir.
  #22690849 :)
 • ulu önderimizin kemoşlara verdiği ayar

  10.
  başımızdaki kütük'e mustafa kemal'e yakıştırılan sıfatı yakıştırma küstaklılığı gösterenlere verilen ayardır.
  #20094509 :)
 • ülkücülerden rte nin ankara mitingine destek

  32.
  büyük ihtimalle de bu kişiler bozkurt değil başımızdaki kütük'ün akkurtlarıdır ki böyle bir hamleyle anadolu direnişi'ne destek veren yurtsever ülkücü tayfa direnişten soğutulmaya çalışılmıştır. lakin ülkücü ocakları genel merkezi sitesi'nden yapılan açıklamaya göre bu kişiler bozkurt değil kemik yalayıcılarmış.
  #20093887 :)
 • kemalistlere karşı omuz omuza

  0.
  başımızdaki kütük'ün parayla sokağa saldığı elleri sopalı islamo-faşo'ları tarafından atılan slogandır.
  #20093612 :)
 • büyük usta kim lan

  11.
  başımızdaki kütük'tür kendisi.
  #20093576 :)
 • ethem sarısülük ün otopsi raporu

  1.
  raporda değinildiğine göre ethem yoldaş'ın başından mermi çekirdeği çıkmıştır ki sosyal medyada dolaşan videolara göre ethem'i vuran kişi başımızdaki kütük'ün askerlerinden biridir.
  #20093564 :)
 • başımızdaki kütük

  1.
  rahmetli menderes'in zamanında bir sözü vardı; ''ben bu milletin önüne kütüğü aday göstersem onu da seçtiririm.'' nitekim bu söz, bizzat kendisi tarafından gerçekleştirilmiş olmasa da dolaylı olarak gerçekleştirilmiştir. an itibariyle de kendisi televizyon ekranlarındadır. ve gezi parkı'ndan bahsetmektedir ki gezi parkı direnişi'nin ortaya çıkışı ve bu direnişin tüm anadolu'ya yayılması, direnişçilerin de değindiği gibi olay üç-beş ağaçtan dolayı değildir.

  bu düşünceye aynen katılıyorum. olay bir ağaçtan değil bir kütükten kaynaklanmaktadır. o kütük öyle bir kütüktür ki halkı ayrıştırmak için elinden geleni ardına koymamakta ve yalnızca bir kütüğün yapabileceği ucuz toplum mühendisliği oyunlarına sığınmaktadır. anadolu direnişi'ni gezi parkı'na hapsetmeye çalıştı. yemedi. sonra gezi parkı'nı taksim meydanı'ndan ayırmaya kalkıştı. o da tutmadı. pardon bunları toplumbilimciler yaptı. kütükler yapamaz.

  kendisi az önce de gezi parkı ahalisi'ni tehdit etmiş yarına kadar parkı boşaltmaları için muhlet vermiştir. taksim'deki kereste fabrikasına kendisi beklenmektedir.

  not: bu arada yanlış anlaşılmasın, kimsenin şahsına hakaret ettiğim yok burada. sadece başımızdaki kütüğe değindim.
  #20093467 :)
 • ülkücülerden rte nin ankara mitingine destek

  20.
  buradaki ülkücü ablaların destek verdiğinden değil de hareket çektiğinden şüpheliyim.
  #20093131 :)
 • ethem sarısülük

  21.
  üç direniş şehidimizden birisidir. ölenler boşa ölmemiştir ki direniş devam ettirilecektir. #direntürkiye.

  diğer şehitlerimiz:
  (bkz: abdullah cömert)
  (bkz: mehmet ayvalıtaş)
  #20054569 :)
 • türkiye nin dış borcunun artması

  3.
  alınan kredinin 3.5 yıl sonra ödenmeye başlanacak olması ve tam da direniş sürecinin yükselmeye başladığı döneme denk gelmesi krizin yakın olduğunun, akp'nin kendisinin devrileceğini gidici olduğunu anladığının kanıtıdır. onun için #direnturkiye.
  #20054426 :)
 • türkiye nin dış borcunun artması

  1.
  halkın %50'si* türkiye'nin imf'ye olan borcunu ödediğinden dolayı dış borcu bitti sanmasının yanında ato'nun çıkıp başbakanın imf'ye olan borcu sıfıra indirmesine -adam cebinden ödemiyor ya- minnettar kaldıklarını oraya buraya reklam etmeleri ancak ve ancak halkı kandırmaktır. pespayeliktir. marjinalliktir. çapulculuktur. burjuvanın terörüdür.
  türkiye'nin imf'ye olan borcu sıfırlanmamış, geçtim sıfırlanmasını azalmamış, aksine 7 haziran 2013 tarihinde borç dünya bankası'na olmak üzere 3 kat artmıştır.

  bu da kanıtı:
  http://getir.net/ui8l (hazine müsteşarlığı'nın sitesinden)
  #20054320 :)
 • gezi eylemlerinin boku çıkmıştır

  9.
  (#20048689)
  #20048713 :)
 • gezi parkı eylemleri devam etmelimidir etmemeli mi

  16.
  akp'nin sosyal medyadaki psikolojik harekatını destekleyici nitelikte bilerek ya da bilinmeyerek açılmış olan ankettir. şu an okunan giri'ye kadar çoğu girilerde direnişin sonlandırılması düşüncesiyle karşılaşılmıştır. tabi ki de hiçbir şekilde direniş bitmemelidir. ne kazanıldı ki hükümet geri adım attı mı? hayır. direniş bittiği an, türkiye susmaya eylemlere katılan kitlelerde yavaş yavaş bir azalma görüldüğü an gezi parkı yıkılacaktır. sorun gezi parkı'nın yıkılması mı? buna da hayır. çünkü sorun, direnişin başarıya ulaşmadan, yani özgür ve yeni bir türkiye kurulmadan, bitmesi halinde türkiye'de eskisinden daha baskıcı daha kısıtlayıcı bir diktatörya rejimi yerleşecektir.

  bazı aklı evvel arkadaşlarımız diyor ki; ''bu direniş süreci devleti zarara sokmaktadır.'' şimdi bunu söyleyen arkadaşlar ne direniş ruhundan anlarlar ne de ülke gündemini takip ederler. matematik bile bilmezler.
  devletin imf'ye dış borcu kapandı mı? kapandı. kapandı ama borcumuz ne kadardı? 272 milyon avro. peki şimdi türkiye'nin hiç dış borcu yok mu? yok diyen pespayedir, yavşaktır. çünkü, 7 haziran 2013 tarihinde dünya bankası'ndan yaklaşık 600 milyon avro kredi alınmıştır. bir hafta içerisinde türkiye'nin dış borcu 3'e katlanmıştır. bu dış borç artışını direniş sirecine bağlayan da dangalaktır. bu kişilerin dangalak olmasının sebebiyse, hükümet bu süreçte devletin zararının 70 milyon tl olduğunu söylemiştir ki bu zarara da direnişçiler orayı burayı yakıp yıkarak yol açmamıştır. bu parayla polisin biber gazı, gaz maskesi, toma ve akreplerin yakıtları, tazyikli bir şekilde sıkmak için su ihtiyacı karşılanmıştır.

  hükümet ülkeyi krize sokmak için tam gaz ilerlemektedir. lakin direnişin de amacına ulaşması yakındır.

  dış borcun kanıtı:
  http://getir.net/ui8l (hazine müsteşarlığı'nın sitesinden)

  (bkz: türkiye nin dış borcunun artması)
  #20048689 :)
 • sözlükte liseli yazar olmak

  5.
  şahsımın sözlüğe ilk kayıt olduğu sırada üzerinde taşıdığı sıfattır.
  #19339278 :)
 • fikir kulüpleri federasyonu

  12.
  hemen ardına üniversite konferansı isimli abidik bir şey konularak provoke edilmeye çalışılan üniversite kongresi'nde alınan kararla kurulmuştur ki hiçbir parti, grup ya da örgütün güdümünde değildir. katılan topluluklara bakacak olursak; atatürkçü düşünce toplulukları da vardır, sosyalist düşünce toplulukları da.
  #19311495 :)
 • sözlükteki kadın erkek çatışması

  9.
  yapay bir çatışmadır, önemsizdir. bu tespit de yapay olan çatışmanın yapay bir tespitidir, bu da önemsizdir.
  #19240103 :)
 • sözlük erkeklerinin kuyruk acıları

  1.
  hasret olunan bir kadın tarafından yok sayılmanın yürekte yarattığı acıdır. nitekim, acıların en büyüğü de galiba budur. insanı uykusuz bırakır, alkole düşürür, şapşal şapsal gezmesine sebep olur ve hayatın anlamını aramaya her çıktığında bırakın hayatın anlamsızlığını; hayatın hiçliği sonucunun çıkarılmasına sebep olur.
  #19239792 :)
 • yeni şeyler getiriyorum