• sol elle yemek yemek haramdir

  8.
  solaklık ve sağaklık yıllardır tartışılmıştır. ve insanlarda, solaklığın ya da sağaklığın henüz nasıl belirlendiğide bilimsel olarak açıklanamamıştır. bir kaç teori vardır, bununla ilgili. sol el tarihte hep kötü anılmıştır.*
  ortaçağ'da kilise sol elini kullananların içerisinde şeytan olduğunu iddia ederek onları yakardı. bu cahiliye dönemden çıkılmış fakat, hala cahil insanlar yok olmamıştır. günümüzde bile anneler-babalar, öğretmenler çocuklarının solak olmalarını istememektedirler. ''sol elle yemek yemek haramdır.'' sözü de kendini bilmez cahiller tarafından uydurulmuş bir safsatadır. ve bu söz, ateist bir solak için hiçbir şey ifade etmez.
  diğer safsatalar için;
  (bkz: tuvalete sol ayakla girilmesi)
  (bkz: tuvaletten sağ ayakla çıkılması)
  (bkz: sağ elle tokalaşılması)
  #3520246 :)
 • sarhosken duz cizgide yurumeye calismak

  7.
  şarhoş adamın arkadaşlarına ''şarhoş olmadığını'' kanıtlamaya çalışmak için yaptığı sarhoşumsu hareketlerden biridir.
  (bkz: sarhoşken yapılan saçmalıklar)
  #3519549 :)
 • sey kelimesini bitisik yazanlara uyuz olmak

  ?.
  şey ile ilgili herşey* ayrı yazılır. dil bilgisi kuralıdır.
  #3519395 :)
 • sözlükteki atatürk düşmanlığı

  3.
  bu ülkeyi türkiye'deki gençliğe bu şekliyle değil, daha iyi bir şekliyle emanet eden kişiye yapılan namussuzluktur. vatan hainliğidir. düşünceleri sevilmeyen beğenilmeyen kişiye saygılı(*) olunmalıdır. o'na minettar olunmalıdır.
  (bkz: atatürk olmasaydı sözlükte yazamazdın şerefsiz)
  #3519191 :)
 • türkçü gençlere öğütler

  9.
  ırkçı düşünce sistemine dayanan türkçülüğü benimsemiş gençlere verilmesi gereken hayat dersleridir.
  - türçülük adı altında ümmetçilik yapmayın. mÜslüman arabı dinsiz türke tercih etmeyin. türkçüyseniz türkçülük yapın!
  - türkçülük, ırkçlığa dayanır. her ırkçı insan da faşisttir. faşizm ''eğdir''. ''kakadır''. bulaşmayın!
  - türkçülükle milliyetçiliği karıştırmayın:
  türkçülük; ırk esasına dayanan düşünce sistemidir. faşizmin yan ürünüdür.
  milliyetçilik; hiç bir milleti ayırmadan ortak unsur olan vatan toprağında yaşayan her milletin eşit olarak refahını sağlamaktır.**
  - kendinize 'ülkücü' demeyin. ülkücülük, idealistliktir. idealizmin için boşaltmayın, mlliyetçiliğin içini boşalttığınız gibi. sonra insanlar, ideallerinden bahsedemiyorlar.
  #3519100 :)
 • sırf vatanını kurtardı diye atatürk ü sevmek

  8.
  bir vatanı kurtarmak, o vatanda yaşayan halkaları esaretten kurtarmaktır. mustafa kemal kurtuluş savaşı ile türkiye'deki milletlere tek bir çatı altında bağımsızlıklarını vermiş, onların özgürce yaşayabilmesini sağlamıştır. bunun içindir ki sırf vatanı kurtardı diye atatürk sevilmektedir. ancak sırf bu değil, yaptığı devrimleri, getirdiği ilkeleri de sevilmelidir. çünkü, türkiye'yi asıl ayakta tutan musrafa kemal'in ilke ve devrimleridir.
  ortada bir maç yoktur. bir savaş vardır. kan vardır. atılan her adımda patlamaya hazır bir mayın vardır. bu mayına basılınca sadece savaş değil, can da kaybedilmektedir. fakat, atatürk, bu mayınları görmüş ona göre davranmıştır. bu yola canını koymuştur.
  kişiye özgürlüğünü vermek için kendi canından vazgeçen atatürk'ü sevmektir yapılması gereken. sadece sevmekle kalınmamamlıdır. o'nun yarım bıraktığı devrimleri devam ettirilmelidir.
  #3519006 :)
 • türkmen

  6.
  türkmen, ben türk'üm demektir. türklüklerini en iyi korumuş türk boyudur. horasan'dan gelmişlerdir anadoluya. zamanında yavuz selim tarafından kırım yapılmıştır bu boya. kırımdan dolayı boy, kollara bölünmüş, dağlara yerleşmişlerdir. iran safevi devleti'nin başına şah ismail'in geçmesini desteklemişlerdir. safevi devleti'ni de türmenler kurmuştur ve yavuz selim'in yaptıklarına karşı missilleme yapmışlardır. türkmenler günümüzdeki anadolu'da yaşayan alevilerdir.
  #3512043 :)
 • onların türbanı varsa benim de atatürk üm var

  20.
  türban abd'nin bayrağıdır. abd emperyalisttir. mustafa kemal anti-emperyalisttir. ancak, atatürk ile türbanı birarada kullanmamak gerekirdir. biribirini karşı karşıya getirmek bile yanlıştır. ''onlarin turbani varsa benim de ataturk um var '' atatürk yerine, tülbent kullanılması gerekirdi. tülbent de türkmenlerin bayrağıdır.
  teyzemin anlık sinirlilikle yanlış kurmuş olduğu bir cümledir.
  #3512007 :)
 • recep ivedik 2

  7.
  içi boş, her iki kelimeden birisinin argo olduğu, yurdumun boş insanının izleyip aptal saptal hareketler yaparak, saçma saçma konuşarak özendiği filmin ikincisi. ''sinema yedi sanattan birisidir.'' yargısına ters düşer bu film. çünkü, bu film, sinemanın sanat değil zanaat olduğu teorisini ortaya atan bir filmdir. içi boştur. izleyenin de içini boşaltır. midesini bulandırır.
  #3511727 :)
 • nazım hikmeti anmamak

  1.
  3 haziran nazım hikmet ran'ın bedenen değil, fikren sonsuza kadar yaşayacağı günün başlangıcıdır. ancak, o günü türkçülük adı altında ümmetçilik yapanlar, iktidar yalakaları genç beyinlerin öğrenmemesini, öğrenenlerin de unutmaya çalışmalarını istemektedirler. icraatta da bulunmaktadırlar.
  ismini vermek istemediğim okulumda türkçülük adı altında ümmetçilik yapan edebiyat öğretmeni* 3 haziran günü iki tane aşık getirmiştir. birisi aşık kul nuri, diğeri mustafa aydın. diğerini tanımıyorum ama birisini tanıyorum. sürekli ankara belediye başkanı i.* melih gökçek'i öven zımbırtının tekidir. karşılığında da para alır.
  edebiyat öğretmeninin (artık edebiyt öğretmeni mi düşmanı mı bilmiyorum) yaptığı bu iş, nazım'ı unutturmak, anmamak için yaptığı bir provakasyondur.
  (bkz: türkçülük adı altında ümmetçilik yapmak)
  (bkz: provakasyoncu öğretmenler)
  #3510141 :)
 • derinlik sarhoşluğu

  12.
  ilk albümünü 1994 yılında çıkarmış gruptur. soft rock yapmışlardır. ikinci albümlerinin ilk şarkısının* da 23 haziran'da çıkması beklenmektedir.
  grubun resmi web adresi: http://www.derinliksarhoslugu.com
  #3510121 :)
 • yatılı misafirlikte sabah herkesten önce uyanmak

  5.
  her zaman herkesin başına gelir. hep birlikte akşam geç yatılır, ama misafir insan evin atmosferine alışamadığı için bir türlü uyuyamaz. uyku halinde de kendi yatağında uyuduğu gibi mışıl mışıl uyuyamaz. yarı uyanıktır. bilinçaltı savunma mekanizmasını çalıştırmıştır çünkü. sabah olur. saat 6.30 - 7.00 civarı. ev ahalisinin uyanmasına daha birkaç saat vardır. misafir kişisi önce tuvalete gider, dışkılarını atar. elini yüzünü yıkamadan geri yattığı yere gelir, uzanır ve tavana bakar. uyuyan ev sahiplerine bakar ve usulca gidip televizyonu açar, en az bir kişi uyanıncaya kadar kısık seste televizyon izler. klasik, başka birinin evinde yatılı kalma olayıdır.
  #3510103 :)
 • spikerin maci goruntuden once anlatmasi

  2.
  uydu izlerken oluşabilecek sorunsaldır. karasal yayınlarda bazen ses görüntüden daha hızlı gönderilir.
  #3510090 :)
 • her seye kime gore diye ziplayan yazar

  ?.
  olayları derinlemesine inceleyen, iyi bir fizikçidir kendisi. herhangi bir şeye göre referans noktası alınmadan hiçbir şeyin yapılamayacağını bilen yazardır. dünyada herşeyin göreceli olduğunu bilen yazardır bu insan.
  (bkz: kime göre zıplayan yazar)
  #3507973 :)
 • tam bagimsizlik demek tam barbarlik demektir

  3.
  tam bağımsızlık, hiçbir sınırlama olmaması demektir ki insan sınırlanmazsa neler yapabileceğinin farkına varmaz. bireyi sınırlandırlmalı ki neler yapabileceğinin farkına varsın ya da devleti. abd kurallarla sınırlandırılmış ve gücünün farkına varmış, barbar bir devlettir.* abd, tam bağımsız değildir. dolayısıyla tam bağımlılık yada yarı bağımlılık beraberinde barbarlığı getirmektedir.
  #3507900 :)
 • tayyip i üzmek allah ı üzmektir

  65.
  müslümanlara göre allah; evrensel olarak tanrı ezilenlerin yanındadır her zaman. ezilen insan da üzgün insandır. tayyip güler yüzlüdür. her fotoğrafında, bir objektif karşısında sırıtır. güler yüzlü olmasını eziciliğine borçludur. o ezici olduğu için tanrı da o'nun yanında değildir ve o'nun yanında olmadığı için de mutludur. fakat, birileri gelir ve tayyip'i ezer geçer. bu abd'dir, ab'dir. bu güçler tayyip'i ezer ve üzmüş olur. o'nun ezildiğini gören tanrı, o'nun yanında yer alır bu sefer, ama böyle üçkağıtçı, din sömürücüsü, amerikancı, ezik bir insanın* yanında yer aldığı için üzgündür. işin özü; tayyip üzülünce tanrı da üzülür.*
  #3507874 :)
 • yoldaşına sarkan abazan solcu

  10.
  kız erkeğe sarkabilir. erkek de kıza. bu doğanın kanunudur. yoldaşını görmüş etkilenmiştir. vücudundaki hormonların etkisinde kalmış kendisine hakim olamamıştır. fakat; bu, her solcu abazandır, her solcu yoldaşına sarkar demek değildir. çünkü; her insan her gördüğü insandan hoşlanmaz ki. ve solcu, insan haklarına, kadın haklarına saygılıdır. istemeyen kadının peşini bırakır.
  abazan solcu yok değildir. türkiye'de her bir milyon solcudan birisi abazandır. o da solculuğa leke sürmek isteyen ülkücü ya da faşistdir.
  (bkz: asenaya sarkan reis)
  (bkz: muhafazakar ailenin abazan evladı)

  entry'nin anlaşılamaması üzerine gelen edit: solcunun abazanı olmaz. eğer bir kişi, ''ben abazanım, solcuyum.'' diyorsa o kişi sol düşünceyi kötülemeye çalışan bir puştperestdir. solcu adam zaten aklı başında, yetişkin, hormonlarını da kontrol edebilen kişidir.
  (bkz: sözlük aracılığıyla sol düşünceye bok atmak)
  #3507827 :)
 • başlıkları alt alta okumak

  10297.
  bu alemi goren sensin
  oyuncak isterim diye tutturan cocuk
  #3506230 :)
 • evrim teorisi

  392.
  evrim sürekli gelişmek, değişime uğramak demektir. evrim ile ilgili birçok tez ve anti-tez bulunmaktadır. evrimle ilgili tezlerden birisi de darwin'in ortaya attığı teoridir. darwin der ki; ''evrim kuramına göre canlılığın devamı ve çeşitliliği doğal seçilimle sağlanır. doğal seçilimin üç temel bileşeni bulunur: genetik karakterlerin devamını sağlayan kalıtım, farklı karakterlerin popülasyondaki zenginliğini sağlayan çeşitlilik, ve bu çeşitli karakterlerden doğadaki koşullara en uygun olanının hayatta kalmasını sağlayan seçilim.''* demek ki, ortama uyum sağlayanlar yaşar, sağlayamayanlar ölür. bu aynı bukalemunların renk değiştirmesine benzer. renk değiştiren bukalemunlar, iyi kamufle olur ve avlanma olasılığ düşer. renk değiştiremeyenler ise, avcılar tarafından daha çabuk farkedilir ve avlanır ve ölürler.

  ve de evrim teorisi bir maymun teorisi değildir. ben bir insanla ne kadar akraba isem, bir maymunla ya da bir kırmızı gülle o kadar akrabayımdır. nasıl olsa atamız aynı, tek bir canlı idi.

  ''evrim teorisi yalandır. çünkü; tanrının varlığını inkar eder.'' diyerek teoriyi çürütmeye çalışan harun yahya gibi insanlar da azımsanmayacak sayıdadırlar. evrim teorisi tanrının varlığını inkar etmez. ama canlının gelişiminin(evriminin), sebebinin de tanrı olduğunu söylemez. çünkü, bu kolaycılıktır. var mı öyle işin içinden çıkamadığın zaman hemen işi tanrının üzerine yıkmak. olmaz. bilimin ruhuna aykırıdır bu. evrimi araştırırken, sadece evrim değil her bilimsel araştırmada, tanrısal değil maddesel düşünülmelidir. eğer ki tanrısal düşünülürse, herşeyin cevabı bellidir; ''tanrı yapmıştır. nokta.''
  #3506080 :)
 • girilmek istenen entry nin zaten girilmis olmasi

  5.
  sol frameden başlığa tıklanır. o anda neler yazılacağı bir anda planlanır. önce entryler okunmaya başlanır ve sonra ''hadi be!'' denilir içten. çünkü; sözlük yazarı kafasında planladıklarını başka bir yazarın yazmış olduğunu görmüştür. ''neyse'' denilir içten ve tekrar sol frameye dönülür. tekerrür etmesi muhtemeldir olayın.
  #3504037 :)
 • yeni şeyler getiriyorum