• halk dusmani fasist empryalist usagi kompradorlar

  3.
  halk düşmanı: halka düşman. kendini halktan üstün gören ve halkı, sömürmek için seven kişiciktir..*****
  faşist: kendinden olmayanı istemeyen, onları ezen, kişilere isteselerde istemeselerde kendi fikirlerini kabul ettirmeye çalışan ve bu uğurda insanlara kırım düzenleyebilen evrensel katilciktir.***
  emperyalist: bir devletin başka bir devleti kendi çıkarları doğrultusunda sömürmesini, parçalamasını ve bölmesini destekleyen kişiciktir.***
  yukarıda tanımlanmış ideolojik kişiciklerin; yalakalığını, yardakçılığını, yalayıcılığını ve de gelip interaktif sözlüklerde, her türlü sanal ortamda, gazetede, televizyonda; kısacası, her türlü basında çığırtkanlıklarını yapan puştperestlere de komprador uşağı denir.

  (bkz: solcuların pkk yi devrimci örgüt sınıfına koydukları kanısına kapılan mal)
  #3826846 :)
 • sıkmabaş

  32.
  deve hörgücü* olarak da bilinir. hz. muhammed* kadınların başlarını değil saçlarını örtmelerini, yaşamın çoğunluğunun çölde geçmesinden dolayı saçlarının tozlanmaması için istemiştir.
  anadolu kadını da* başlarını değil saçlarını tarlada çalışırken tozlanmasın diye ''dülbent'' dedikleri örtü ile örtmektedirler.

  bugün ise, gerici modernistler türban* diye bir şey çıkarıp, bu şehirli dülbentidir diye zırvalamaktadırlar.*
  efendim türbanın da dülbentin de müslümanlık dininde yeri yoktur. ha dülbent kadınların çevresel koşullardan etkilenmesinden dolayı takılmaktadır. ha türban da zamanında erbakan'ın dini siyasete alet etmek için arabistan kralı'nın emriyle türkiye'ye getirip dini simge adı altında siyasi simge olarak bazı kadınlara kolaylıkla kendi kızına da zorla taktırdığı, cumhuriyeti yıkmak için kullanılan basit bir bez parçası adı altındaki abd bayrağıdır.*
  sorarım; 1970'lerden önce türban diye bir şey var mıydı?

  tekrar edilmek istenen tümce; tekrar ediyorum. dülbent* değil kara çarşaf da** değil, türban diye bir şey var mıydı?
  #3824546 :)
 • her seyi allah a havale etmek

  4.
  (bkz: akape nin tutumu)
  (bkz: allahtandır allahtan)
  #3814643 :)
 • atatürk ün gizli kalmış sözleri

  10.
  mustafa kemal'in gizli kalmış hiç bir sözü yoktur. aksine hepsi gün ışığı gibi ortadadır. kişisel sözleri, yazıları* dışında. yok komünizm yılanmış yok türk birliğiymiş yok şuymuş yok buymuş; herkes kendi kafasında bir mustafa kemal yaratmış. tarihte bir tane mustafa kemal vardır. onun kim olduğunun öğrenilmesi için de nutuk okunmalıdır. artık ne anlanılırsa. gerisi fasafisodur.
  (bkz: mustafa kemal atatürk)
  ayrıca (bkz: hiç bir insanın dört dörtlük olamaması)***
  #3814632 :)
 • çıkma teklifine ne evet ne de hayır diyen kız

  9.
  platonik aşığını günlerce acı içerisinde düşünmeye sevk eden kızdır. muhtemelen, ''şu an olmaz ama gelecekte bir gün belki olabilir.'' mesajını platonik aşığına gizlice veren kızdır. aşkın büyümesine, platonik insanın da acı içinde kıvranmasına sebep olan dünya güzelidir.
  #3797149 :)
 • gazetelere cinsel yayin yasagi

  4.
  #3541735
  #3783171 :)
 • ulusal sol

  13.
  türkiye'nin de aralarında bulunduğu 3.dünya ülkeleri'nde siyaset dünyadaki siyasetten tamamen farklı gelişmektedir. dünyanın hiç bir ülkesinde din siyasete alet edilmemiştir.(iran harici. arabistan zaten dinle yönetiliyor.) ve 3.dünya ülkeleri dışında hiç bir ülkede de milliyetçiler anti-emperyalist, anti-faşist tavır almamış, üstüne üstlük ırkçılık yapmışlardır. ve 3. dünya ülkeleri dışında hiç bir ülkede anti-emperyalist takılanların hiç biri milli bir tavır takınmamışlardır.
  bu bakımdan türkiye'deki sol tamamen mozaiktir; dünya solcusu(sosyalist, komünist) da vardır, dünya milliyetçisi(ırkçı) de vardır, ulusalcı solcusu(marksist kemalist) da vardır.

  3.dünya ülkelerinde emperyalizmin amacıi; o ülkeyi bölüp, parçalayıp, sömürmektir. bu ülkelerdeki solcular bunun önüne geçebilmek için milli güçleri kullanmak durumunda olduklarından dolayı ''ulusal sol'' diye yeni bir fraksiyon çıkmıştır.

  ulusal solun içeriği(türkiye üzerinden gidelim);
  milliyetçilik vardır. ama bu milliyetçilik; şu milliyetçiliği, bu milliyetçiliği değil ülke üzerindeki bütün halkları bir arada tutmayı hedefleyen bir milliyetçiliktir.*
  anti-(emperyalizm, kapitalizm ,faşizm) vardır. halkçılık vardır.

  ulusal solun esas amacı; sosyalizmi ulusal sınırlar içerisinde ilan etmek ve benimsemektir.
  (bkz: 68 ruhu)
  (bkz: marksist kemalizm)
  (bkz: stalinizm)
  (bkz: komunist ataturkcu/#3529705)
  #3779974 :)
 • siyasette bosluk var

  ?.
  (bkz: hükümet boşluğu)
  #3774255 :)
 • sözlük yazarlarının psikolojileri

  18.
  (bkz: uludağ sözlük yazarlarının her başlığı anket yapma psikolojileri)
  (bkz: uludağ sözlük yazarlarının özentisel psikolojileri)
  #3774168 :)
 • bakkala selamun aleykum diye giren ateist genc

  7.
  mensubu olduğu toplumun yapısını bilen ve o topluma mensup olan kişilerle, o topluma ait din ya da kültür aracılığıyla iletişime geçebilen, dogmacılığa ve tabuculuğa baş kaldıran, ama; insanların da dinlerine, kültürlerine saygılı olan bilirkişidir.
  (bkz: ateist toplumda yaşayan müslüman)
  #3749936 :)
 • büyük ankara festivali

  2.
  büyük ankara şehri'nden sorumlu belediyenin, milletin köprüsünü, yolunu*, okulunu* yapması ve de suyunu vermesi gerekirken; yaptığı oy toplama kampanyasıdır.

  hadi getirdiği adamlar da adam olsa; nota bilmeyen, eğitimsiz, efendime söyleyim; vücut işçiliği yapan, sanatçıyım diye geçinen şarkıcı kişiciklerine boştan yere yedirilecek paranın ana düşüncesi olan festival isimli ''oylar akp(r)p'ye**'' kampanyasıdır.
  #3749915 :)
 • ikiz kuleleri ergenekon orgutu nun yikmis olmasi

  9.
  (bkz: cia yı da ergenekonun yönetmesi)
  #3713335 :)
 • eksi oy alinca dogrulari soyledigini sanan yazar

  ?.
  1) sokrates ruhlu felsefi yazarlardır. nitekim; sokrates, hayatı sorguladığında; herkes o'nun saçma sapan, ahlaksız, yanlış şeyler yaptığını sanmıştır. doğrunun göreceli olduğunu bilen yazarlardır.

  2) hayatta tatmin olamamış, gelmiş sözlükte tatmin olmaya çalışan yazarcık topluluğudur.
  #3713222 :)
 • medyadaki ergenekon destekcileri

  13.
  değil bilinçaltı, bilinçlerinde bile; ''iktidara kim gelirse gelsin yalakalık yaparım abi.'' şeklinde düşünen ve hareket eden medyadaki yalak kişiciklerdir.
  bu kişicikler yapılan tutuklamaları medya aracılığı ile halka ''ergenekon terör örgütü***''(bazı kendini bilmez denyolar, ''ergenekon kemalist terör örgütü'' de demektedir.) çökertildi diyerek akp'nin yapmış olduğu faşist projeye destek vermektedirler. oysa, bu kişicikler de biliyorlar; ''ergenekoncuların darbe girişimi'' adı altında akp muhaliflerinin susturularak bop'un gerçekleştirilmeye çalışıldığını.
  #3712997 :)
 • 22 temmuzda doganlar

  3.
  (bkz: türkiye ılımlı islam devleti ni kurmaya çalışanlar)
  #3703360 :)
 • cuma namazı vaktinde üniversitede dersler olmasın

  60.
  bu ülkeyi laik, anti-laik diye bölmeye çalışanların, devletin anayasasında da laiklik ilkesnin olduğunu bilmeyenlerin ya da bilip bilmemezlikten gelen şaklabanların sebebi mantıksız istekleridir.

  hakikat bir denizdir ve din(şeriat) bu denizde bir gemidir ve gerçeği anlamak için bu şerait gemisinden inip hakikat denizine dalmak gerektiğini belirtmişitir, yunus emre.
  #3555765 :)
 • türban takmadan cennete gitmek

  62.
  kadınları, türban takan ve takmayan diye iki gruba ayıran sözde dindarların, sözde müslümanların, dincilerin, yobazların, gericilerin kadın üstüne olan görüşleridir. türban takmayan kadını ''zavallı'' olarak görürler. fakat; kendilerinin, zavallı olduklarının farkında değillerdir. türban takmayan kadını cehennemlik olarak görürlerdir. buradan da, bu insanların, zekeriya beyaz hocayı dinlemedikleri anlaşılmaktadır. hoca ne diyor? ''ku'an'da türban diye bir şey yoktur. bu türban arap kültüründen gelmektedir.'' diyor.

  kadının cehenneme gidip gitmeyeceği tartışılır, eğer cennet - cehennem kavramlarına inanan bir kadınsa. inanmayan bir kadınsa bunu tartışmak zaten mantıksızlıktır. inanan kadına baktığımızda; gideceği yer, inandığı dinine ve tanrısına bağlı olarak değişebilir. her dinlere eşit yaklaşan birisi olarak söyleyebilirim ki; türban ruhban sınıfında vardır. bu sınıflar da hıristiyanlık ve yahudilik inancında vardır. müslümanlıkta yoktur, müslümanlıkta hiç bir sınıftan da söz edilemez. sınıfsız bir tolum ister* * islam dini. yahudi veya hıristiyan olup ruhban sınıfında yer alan kadın türban takmıyorsa, o kadın kendi inancına göre cehennemliktir zaten. bunun dışındaki kadınlar türban takmak zorunda değillerdir. inançlarına göre cennete ya da cehenneme gidip gitmeyeceklerini de yaptıkları iyilikler kötülükler belirlerdir.
  #3555107 :)
 • porno sitelere erişimin engellenmesi

  10.
  (bkz: akape zihniyetinin icraatları)
  (bkz: caiz değilmiş)
  #3541735 :)
 • atatürk de içiyordu diye sigara içmek

  29.
  mustafa kemal'in devrim ve ilkelerini; atatürkçülüğü(kemalizm) benimsemeyenlerin, kaydırık işlerde atatürk'ün arkasına sığınan; türkçü, panturanist dallamaların bahanesidir.
  #3541730 :)
 • başlıkları alt alta okumak

  10357.
  (bkz: reşat çalışlar)
  (bkz: ibnenin evladı) * * * * * *
  #3539242 :)
 • yeni şeyler getiriyorum