• evrim karşıtlarının korkulu rüyası

  7.
  evrim karşıtı olan zerzavatların ömürleri boyunca görmek istemedikleri/istemeyecekleri rüyadır. fakat, rüyadır bu, bilinçdışının bir oyunudur, kişinin iradesiyle ya da isteğiyle, milyonlarca yıl önce atasının** ağacın tepesinde bir elinde muz diğer elinde muz kabuğu ortada biricik sevdiceğiyle içgüdüsel olarak yaşadığı olaylar dizisinin genlerine işlemesi ve bu genlerin asırlar boyu taşınması sonucunda genlerdeki bilginin, zerzavatın gece tatlı uykusundayken bilindışının da yardımıyla rüya olarak beyinde hayat bulması o kişiciğin, o kişilikçiğe* sahip kişiciğin hiç de olmasını/olabilmesini isteyeceği bir şey değildir.
  #7026910 :)
 • erkekler bencildir

  4.
  bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.* bencillik, cinsiyetle ilişkilendirilemez. insanoğlunun kokuşmuş kanında vardır ki üst insanlar kendilerini bencillikten arındırmışlardır. bir kişiyi kendisiyle kıyaslayan bir başka kişinin, o kişi hakkında yaptığı analiz sonucu o kişiye 'bencil' damgası vurması bile kişinin kendisinin ben merkezcilliğinin, bencilliğinin bir göstergesidir.
  (bkz: gen bencildir)
  #7006078 :)
 • hayat bir düştür

  1.
  hayat bir düşten ibarettir. her şey; biz bireysel mükemmelliği elde etmeye çalışan insancıkların zihinlerindeki üç beş sahnenin, kendimizce gerçek olarak varsaydığımız sahnenin bütününde hayat bulması ve ardından hayatın tozlu defterlerinde yerini almasıdır.

  düş, hayvanlar alemindeki insanı, gerçekliği dahi belli olmayan hayata; dış dünyaya bağlayan, ezici güçlerin yanında bireye ezikliğini hissettirendir.
  kimi zamansa o'nu kral yapandır.
  #6950511 :)
 • kendini kültürlüymüş gibi göstermeye çalışan ezik

  5.
  her yerde çoğu konunun ehli olduğunu göstemeye çalışan ve bunu sürekli dile getiren, birey olmaktan bihaber olan insancıktır. kendisi hemen her konuda tasavvufu arar ve tasavvuf aracılığıyla da tanrıyı bulduğunu sanar.*
  en son 5.sınıfta çizdiği çöp bebeklerle resim yarışmasında 1. olmuştur ama 9 yıl aradan geçmesine ve hala cin ali'den başka bir şey çizememesine rağmen ''ben ressamım.'' diyebilmektedir. bunun yanı sıra, kişi, aynı zamanda; karikatürist, yazar, gitarist, tiyatrocu, araştırmacı gazeteci, filozof olarak tanımlamaktadır kendisini hiç utanmadan.**
  #6894685 :)
 • bulaşıcı hastalıkların batı çoğrafyasından çıkması

  1.
  (bkz: batılılar doğululuları öldürmek istiyoooğğ)**
  #6414969 :)
 • islam ve sosyalizm

  24.
  sosyalizm düşüncesinin insanda hiçbir şekilde bir itaatte bulunmasını istemediği ve bunun yanı sıra, islam'ın birçok şeyi insana emretmesi durumlarını karşılaştırdığımızda aynı cümle içerisinde olumlu bir birliktelik yaratacak şekilde bu düşüncelerin** bir arada kullanılmasının sebebi, insanların bireyleşmesini engelleyen ve bir tabu olan islam'ın tabu değilmiş gibi gösterilmesinden başka bir şey değildir.
  #6414914 :)
 • şivan perwer in pkk yandaşı olması

  1.
  insan özgürdür. isteyen istediği düşünceye inanır. kimisi kemalizme kimisi sosyalizme kimisi de kürtizme inanır. o düşüneyi savunur. ya da o düşünce yolunda kurulmuş bir örgütün militanı, elemanı olur. ki bu kısım kimseyi ilgilendirmediği gibi şivan perver'in de hangi örgütün üyesi olduğu kendisinden başka kimseyi ilgilendirmez. ki bu pkk'nın savunduğu düşünceler de kimseyi ilgilendirmez demek değildir. ki pkk'nin bizi yakından ilgilendirmesi de ülkemizdeki bölücülük faaliyetlerin son zamanlarda akp ile artırmış olmasına bağlanabilinir.
  #5922946 :)
 • avrupa yakası stv de yayınlansaydı olabilecekler

  44.
  şesuvar olurdu şeyhvar.
  #5911398 :)
 • fethullah gülen denince akla gelenler

  25.
  salyangoz misali sümüklü. nitekim ne zaman bir televizyon kanalında fetişist fetoşun görüntüsünü görsem; salya sümük. üstelik mide bulandırıcı derecede. buradan tüm kanalların yetkilililerine duyurulur. fetişist fetoşun ne zaman ki görüntüsünü ekranda yayınlayacaksınız, o zaman ekranın sol ya da sağ üst köşesine, ''mide bulandırıcı davranış içeriği'' uyarısını koymanız da rica olunur.
  #5883719 :)
 • tunceli mi dersim mi sorunsalı

  8.
  istanbul'dur konstantinapol'dür. tunceli'dir dersim'dir. altı üstü bir isimdir. anayasa denen birşey vardır ki değiştirilip içi boşaltılmak istenmektedir. bahsi geçen bölgenin adını öğrenmek için bir vatandaş olarak bilgi edinme hakkından yararlanıldığında, edinilen bilgi sonucu bahsi geçen bölgenin türkiye cumhuriyeti'nin bir şehri ve de adının tunceli olduğu öğrenilmektedir.

  efenim ismi değiştirilebilir ya da şu anki adıyla anılmaya devam edebilir. şurda üç beş harflik kelimeler sorunsal olarak önümüze getirilmemelidir.
  * *. *
  #5883390 :)
 • ramazan ayının sigarayı bırakmak için şans olması

  2.
  ramazan ayı ve sigara içmek ve ramazan ayını sigara bırakabilmek için tanrının kişiye sunduğu bir lütuf olarak görmek. işte ramazan ayının, işte oruç tutmanın genel olarak bireyin beyninde kodlanmış hali. ki bahsi geçen birey oranı türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde yaşayan insanların ortalama %85'ini oluşturmaktadır. ki bu insanlar aynı zamanda da ''ahh o eski ramamzanlar'' nostaljisini sürekli şakıyan insanlardır ki burada ben de %85'lik kesime nostaljik hava sunmadan rahatlayamam.**
  (bkz: oruç tutmanın saçmalığı)
  #5858726 :)
 • kadinsozlugu com

  7.
  geleceği hakkında, çoğu kişinin önyargıyla bakarak yanılmasına sebep olan sözlük klonu.
  #5645510 :)
 • türkiye de yayınlanmış mizah dergileri

  21.
  (bkz: aboov);
  kayseri erciyes üniversitesi'nde bir grup öğrenci tarafından çıkarılmaktadır.
  #5645462 :)
 • günün tek cümlelik özeti

  241.
  hayat.
  #5645405 :)
 • tipim değil deyip taş gibi kızı reddeden erkek

  4.
  amacı mantıklı ilişki kurmak isteyen ve taş gibi kızın mantıksız davranışta bulunduğunu saptamasıyla kızı reddetme olayını gerçekleştiren kişidir.. yoksa mantık çerçevesi içerisinde..*
  #5532071 :)
 • ülkü ocaklarının aslında çay ocağı olması

  8.
  (bkz: ülkü ocaklarının taş ocağı olması)
  ya da
  (bkz: ülkü ocaklarının mağara olması)=> kurtlar zeki hayvanlardır; hepsi değil. işviçreli bilim adamlarınca yapılan araştırmaya göre ormanda yaşayan kurtların, mağarada* yaşayan kurtlardan daha zeki oldukları kanıtlanmış bir gerçektir.
  son güncelleme: mağarada yaşayan kurtların gerizekalı oldukları yapılan kontrollü deneylerle ortaya çıkmış.
  #5527694 :)
 • tanrının var olmasını isteyen ateist

  5.
  ufku son derecede geniş bir kişiliktir ki kendisini etrafındaki inananların yerine koyarak empati yapıp onlar adına da bir şeyler isteyebildiğini kanıtlayan ama kendi has doğrularının da peşini asla bırakmayan iyi üst insan modelidir.
  #5525421 :)
 • sözlükteki fethullah gülen düşmanları

  58.
  düşman mı?* iyilerden düşman olmaz. iyi insanlara,iyi insanlar çekilemediğinden dolayı yapıştırılmış etiketdir. düşman değil efendim karşıt.
  (bkz: sözlükteki fethullah gülen karşıtları)
  (bkz: evet benim)
  #5518277 :)
 • kadinsozlugu com

  1.
  tahminimce geçtiğimiz ay açılan ve tek bir yazar tarafından geliştirilmeye çalışılan bilgisayarim.org projesi ve de kapanması an ihtimali olan sözlük klonu.
  #5505117 :)
 • evrim teorisi

  860.
  hayatta yaşamın sebebinin ne olduğunu ortaya çıkaracağına inandığım üç şey vardır; bilim, bilim ve bilim. aklı ve de bir bütün olarak bünyesi bilimi kaldıramayan dolayısıyla beynindeki zincirleri kıramamış bireyin, öğrenmeye başladığı ilk aşamada reddettiği, çürütmek için and içtiği teoridir, bilimsel teoridir.
  #5492531 :)
 • yeni şeyler getiriyorum